Bireysel Koçluklar

Bireysel Koçluklar

Koçluk bütünsel bakış açısı ve yaklaşımıyla değişimi en hızlı yaşayabileceğiniz en pratik ve en keyifli tekniktir. Koçluk alma süreci size, tekrar eden zihin yapısının yerine sorgulayan, odaklı düşünen, sorular soran, derin düşünen yeni zihin yapısını dolayısıyla büyüyen öğrenen, değişen ve de gelişen yeni düşünme alışkanlıklarını kazandıracaktır. Bu alışkanlıklarla birlikte hayatınızın bundan sonraki kontrolünü elinizde tutabilecek güce sahip olabilirsiniz.

​Hayatınızda tatminsizlik yaşadığınızı düşündüğünüz alanlarda daha çok tatmin olmak adına kavuşmak istediğiniz tüm hayalleriniz için belirlediğiniz adımların tamamı atılırsa değişim kaçınılmaz olacaktır. Değişimi tüm hayat alanlarınızda istediğiniz tatmin seviyesine ulaştırdıkça yaşamınızda olması gereken denge sağlanacaktır. Oluşan dengeyi hayat kalitenizdeki artışı hissederek anlayabiliriz. Sağladığınız bu denge, fiziksel ve ruhsal varlığınız ve çevrenizle olan ilişkilere bütünüyle olumlu yansıyacaktır.

Kendinizi ve varlığınızı gerçek kılmak adına gelecek nesillere kendinizden bir iz bırakmak istiyorsanız, Koçluk alarak oluşturacağınız hayat dengenizin gücünü size hayat veren O büyük Yaradanın gücüyle hizalayabilir böylelikle hayat amacınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Koçluk seansları, bireyin farkındalığını artırarak yaşamdaki isteklerinin netleşmesini, amaçlarının belirlemesi, hedeflerine doğru verimli adımlarla ilerlemesini ve yaşamdan keyif almasını sağlar. Yaşam Koçu bu yolculukta size saygı, güven, dürüstlük ve gizlilik esaslarına dayanan bir ilişki ile destek verir.

Sizin durumunuzu doğru bir şekilde tespit etmenizi ve yeni, farklı bakış açıları geliştirmenizi sağlar. Bu ilişkide amaç, bireyin hedeflerine ulaşmasında harekete geçmesini ve sürecin sağlıklı olarak sürekliliğini sağlamaktır.
incele

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Öğrencinin şu anda içinde yaşadığı durum ve problem ne olursa olsun;  Öğrenci Koçluğu, NLP yöntemleri ile öğrencinin mevcut durumundan istediği duruma ulaştırmayı amaçlayan; ayrıca öğrencinin kendi mükemmelliğine ulaşmasını sağlayan, değişimin ve gelişimin sanatıdır. Zihni yeniden programlayan NLP yöntemleriyle, zihindeki tüm olumsuzlukları olumluya dönüştüren, kişiyi hedefine odaklayan ve başarıya taşıyan bir programdır.

incele

Sağlıklı Yaşam Koçluğu

Sağlıklı Yaşam Koçluğu

Sağlıklı Yaşam, artık yalnızca bir trend değil aynı zamanda bir yaşam tarzı olarak kabul edilmektedir. Sağlık felsefesi, insanı bütün olarak kabul ederek beden, ruh ve zihin sağlığını birbiriyle uyumlu hale getirmek ve dengeleyerek artırmak üzerine kurulmuştur. İşin Sırrı dengeli sağlıklı bir yaşam biçimidir. İyi yaşamanın karşılığıdır aslında. İdeal sağlığa kavuşabilmek ve bunu devam ettirmek ,dengeli beslenmek, düzenli fiziksel aktivite yapmak, stresi kontrol altında tutmak, kaliteli bir uyku almak “iyi yaşam biçimi” için gerekli olan temel bileşenlerdir.
incele

Beden Dili Koçluğu

Beden Dili Koçluğu

Beden dili, karşınızdakine dikkatlice baktığınızda ne demek istediğini anlayabilmeniz için büyük ölçüde yardımcı olur. Hangimiz karşısındakinin aklından geçenleri okumak istemez ki?

Beden dili İş hayatında toplantı sürecinde ya da işe alım mülakatı uygularken size birçok yarar sağlar. Çok çalışarak hedeflerimize ulaşmak için çaba harcarken beden dili size güç katar. Araştırmalara göre iletişimin sadece yüzde 7’i gerçek kelimelere dayalı ilerliyor. % 38 ses tonu ve sonrası % 55 ile beden dili geliyor..
incele

Ebeveyn Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu çocuğunuz ile daha iyi iletişim kurmanızı ve kendinizden daha emin bir ebeveyn olmanızı sağlayan ve bunun için gerekli becerileri geliştiren ve bilgi desteği sunan bir Koçluk çalışma alanıdır.Pedagojik açıdan yalın olduğu kadar üzerinde çok ciddi düşülmesi gereken bir söz vardır.”EĞİTİM önce Ailede başlar.” Peki aileler bu işlevi nasıl gerçekleştirmelidirler?

Ebeveyn koçluğu, çocuklarımıza doğru iletişim kanallarından ulaşmayı sağlarken koçluk becerilerini ebeveynlere aktararak çocuklarımızın içlerindeki potansiyeli keşfetmelerini sağlarlar..

Ebeveyn koçluğu, anne babalar arasında da tartışmalara neden olan görüş ayrılıklarını ortadan kaldırırken çocukların tek bir anlayışı modellemelerini sağlar.

​Ebeveyn koçluğu yeni doğdukları andan itibaren alınabilecek bir hizmettir. Çocuklarımızın eğitim ve sonrasındaki kariyer seçimi aşamasına kadar destek üreten bu hizmet, sağlıklı birey, aile ve toplum konusunda sorumluluk duyan ebeveynlerimize kapısını açmaktadır.
incele

nesrinceliknlp@gmail.com

nesrinceliknlp@gmail.com